Musisz zainstalować flash player pobierz instalator
2015/16KRONIKA SZKOLNA ZSEiO zapis ważnych wydarzeń z życia naszej szkoły

Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2015/2016

Otrzęsiny w internacie przy ZSEiO Ekipa internatu funkcjonującego przy nasze szkole powiększyła się w nowym roku szkolnym o kilka fantastycznych dziewczyn;) Trzeba było je przywitać z honorami (przygotowano na tę okoliczność specjalną "zupkę")! Mamy nadzieję, że szybko zintegrują się z resztą mieszkanek.

W naszej szkole 28 września odbył się Dzień Języków Obcych. Klasy rywalizowały w kategoriach kulinarnej, artystycznej i w quizie kulturowym. Mamy nadzieje, ze choć trochę dowiedzieliście się o krajach które zaprezentowaliście . Spisaliście się na medal a wasza inwencja twórcza zaskoczyła wielu z nas!

16 listopada 2015 odbył się etap szkolny. Konkurs przygotowany został przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. W ZSEiO do przystąpiło do niego 19 uczniów. Test składał się z 8 części sprawdzających znajomość leksyki i gramatyki języka angielskiego z poziomu znacznie wykraczającego program szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie, którzy zdobędą powyższej 50% zostają zgłoszeni do Poznania, który na tej podstawie określi próg zakwalifikowania się do etapu okręgowego. który na tej podstawie określi próg zakwalifikowania się do etapu okręgowego. Szkolenie strzeleckie klasy IB Technikum Trwa szkolenie wojsk 16 PDZ. Ale szkolą się także uczniowie klasy mundurowej o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu
Listopadowy poranek był bardzo chłodny i pochmurny


Jednak w niczym nie przeszkadzało to młodym adeptom sztuki wojennej, uczniom klasy I o profilu wojskowym?specjalność technik - logistyk z ZSEiO w realizacji zajęć ze szkolenia strzeleckiego. Zajęcia przygotował 2 dywizjon przeciwlotniczy w Elblągu, który podpisał ze szkołą stosowne porozumienia. Jednak zanim rozpoczęły się zasadnicze zajęcia, uczniowie zostali zapoznani z przeznaczeniem i zadaniami 15 pułku przeciwlotniczego oraz 2 dywizjonu, czyli swojego merytorycznego opiekuna. Zasadnicze szkolenie prowadzili instruktorzy dywizjonu na 4 punktach nauczania. Budowa kbk AKMS i PW - 83, całokształt czynności do strzelania z kbk AK, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz strzelanie nr 1 z wykorzystaniem trenażera "CYKLOP"? wszystko w oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń. Trzeba przyznać, że jak na pierwszy raz oceny ze strzelania były pozytywne. Zimno, trochę śmiechu i zabawy, zmarznięte ręce i policzki ale nade wszystko przekazany i przyswojony przez uczniów zasób wiedzy wojskowej to podstawa do prowadzenia kolejnych zajęć Składamy serdeczne podziękowania Dowództwu dywizjonu, instruktorom i Pani por. Izabeli Ognich ? koordynatorowi zajęć ze strony Dowództwa 2 dywizjonu przeciwlotniczego 15 pułku przeciwlotniczego, za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia.

Brrrr..... Halowwen 2015 w ZSEiO

Powiatowy konkurs piosenki obcej- wyróżnienie dla ZSEiO
7 listopada w auli Zespołu Szkół w Pasłęku spotkała się młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, by walczyć o uznanie i nagrody w konkursie.


W tym roku w imprezie udział wzięli uczniowie z Pasłęka, Elbląga, Młynar, Miłakowa, Nowakowa, Gronowa Elbląskiego, Gronowa Górnego i Ornety, wykonanych zostało w sumie 46 piosenek w dwóch kategoriach: wykonawcy indywidualni i zespołowi (w tym duety).Chcemy się pochwalić, że "nasz człowiek" zdobył wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne- wykonawca indywidualny! Oskar Pałasz (3a Technikum; na zdjęciu) wykonał utwor The Killers "Mr Brightside" i zdobył serca i uszy jury. W tym roku reprezentowały nas również nas Kinga Haracz (1ao) z piosenką "Stay" Rihanny oraz Alicja Juszczyszyn (1ct) z "Hurt" Aguilery.

"Klub badaczy matematyki" już działa! Udział w programie bierze klasa 2bo (profil BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE Z ELEMENTAMI KRYMINOLOGII I KRYMINALISTYKI), Klub prowadzą Panie Elżbieta Szałkiewicz oraz Magdalena Szczypińska. Grupa uczestniczy w zajęciach z neuropedagogiki, a także szkoli się w niekonwencjonalnych metodach badawczych matematyki. Projekt finansowany jest w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży z Fundacji Banku Zachodniego BZWBK.

Wczoraj (22.10.2015) siedziba ZSEiO słała się na kilka godzin królestwem gry planszowej "Cashflow". Gracze z gimnazjów: 3, 5, 6,7, 8, 9 oraz gimnazjum Pijarów, jak i szkół ponadgimnazjalnych (I LO, II LO, TM) wysłuchali najpierw wykładu Bartosza Bonieckiego pt. Kasa z nieba, czyli Bóg, biznes i bogacenie się". Potem przyszedł czas na rozgrywki, które budziły w wielu dużo emocji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego turnieju za przybycie i postawę fair play w trakcie rozgrywek. Gratulujemy również serdecznie zwycięzcom, których listę i fotki z przyjemnością prezentujemy: Kategoria- gimnazjum: I miejsce- Przemek Olewniczak (ZS Pijarskich) II miejsce- Dawid Woźny (Gimnazjum nr 3) III miejsce- Jola Murawska (Gim.nr 5) IV miejsce- Dawid Ocicki (Gimnazjum nr 9) V miejsce- Wiktoria Bartkowska (Gim.nr 8)Kategoria szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce- Agnieszka Mojsiewicz (I LO) II miejsce- Mariusz Krzyżopolski (TM) III miejsce- Weronika Rynkowska (I LO) IV miejsce- Jędrzej Tekliński (II LO) V miejsce- Aleksandra Szulc (I LO)W dniach 8-9 października klasa 2ao razem z opiekunami miała okazję WW dniach 8-9 października klasa 2ao razem z opiekunami miała okazjępożegnać lato w Dębinach w przemiłej osadzie Brzostkowisko, którą wszystkim polecamy :) Pogoda była niesamowita, słońce świeciło i dzięki temu wszystko co zaplanowaliśmy udało się zrealizować. Spędzaliśmy czas bardzo aktywnie: były gry terenowe, wyścigi , przejażdżki kajakami i łódkami, mecz siatkówki, piłki nożnej, odrobina koszykówki, grupowe gry logiczne, wieczorne ognisko a nawet wspólne oglądanie meczu Polska - Szkocja! ogród gdzie mogliśmy skosztować pysznych malin. Mamy nadzieję że naładowane baterie wystarczą nam na całą zimę !

Nasze "pierwszaki" już po otrzęsinach!Konferencja Elbląskiej Sieci Zielonej Flagi 27.11.2015 nasza szkolna aula wypełniła się ekologami zrzeszonymi w tzw. Elbląskiej Sieci Zielonej Flagi. Omówiono dotychczasowe osiągnięcia, zrobiono plany na przyszłość oraz rozdano kolejne certyfikaty np. nam- ZSEiO;) Na koniec chętni mogli podziwiać nasze lapidarium geologiczne, nowe nasadzenia w szkolnym sadzie oraz tzw. hotele owadzie.STUDNIÓWKA 2016 Zabawa trwała do białego rana (bo już świtało, bo śniegu napadało...;)), wychowawcy wirowali na parkiecie razem ze swoimi klasami i było... super.

PRZYZNANO STYPENDIA IKEA FAMILY- IV EDYCJA Wiemy już kto z naszych uczniów będzie w tym roku otrzymywał stypendia z programu "Na rodzinę można liczyć"! Warto przypomnieć, że osoby te musiały m. in. wykazać się wyjątkową aktywnością społeczną oraz osiągnięciami naukowymi. Tym większe nasze gratulacje dla: Joanny Marculi, Agnieszki Dobosz, Moniki Puzio, Joanny Balińskiej, Joanny Wojtas, Kamili Stokłosińskiej, Sylwii Depki!

Klasy wojskowe pojechały do AMW 10.03 klasa 2ao i 1bT (obie klasy wojskowe) pojechały do Gdyni do Akademii Marynarki Wojennej na warsztaty dla uczniów klas ponadgimnazjalnych. Dla uczestników przygotowano: prelekcję na temat Afganistanu, "wycieczkę" po całej Akademii, wykład na temat cyberprzemocy. Po odwiedzinach w Akademii udało naszym poważnym:) wojskowym udało się jeszcze poskakać w Jumpcity na trampolinach - genialne w każdym wieku.

Dzień Wiosny Dzień Otwartych Koszar Na wykładach w SWPS Klub Badaczy Matematyki "Rozlicz PIT za darmo"Do naszej szkoły wiosna przyszła nieco wcześniej, bo już 18 marca;). Na jej przywitanie Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny konkurs na bazie reguł telewizyjnego show "Twoja twarz brzmi znajomo". Bawiliśmy się świetnie, a przy okazji odkryliśmy nowe i zaskakujące talenty. Nasza szkoła współpracowała przy organizacji tego wydarzenia. Celem wydarzenia było promowanie wśeód gimnazjalistów zawodu technik logistyk. Tematyka wykładów obejmowała profilaktykę zaburzeń lękowych, profilaktykę wczesnych związków w okresie dorastania oraz profilaktykę rozwoju psychoseksualnego. wraz z bankiem BZ WBK był organizatorem konkursu matematyki Opiekę nad konkursem sprawowały panie Elżbieta Szałkiewicz i Magdalena Szczypińska. Już trzeci rok z rzędu uczennice z klasy IVb Technikum wraz z opiekunem p. Iwoną Osmańską, będą prowadzić akcje rozliczania Pit-ów dla osób, które sobie same z tym obowiązkiem nie radzą"Hotele owadzie" przy ZSEiO Chcemy się pochwalić, że (w ostatnich 3 latach) na terenie naszej szkoły - dzięki staraniom członków Koła Ekologicznego, a zwłaszcza pani Doroty Barcińskiej - powstały 2 "hotele owadzie" [sztuczna budowla z materiałów naturalnych, zapewniająca różnym gatunkom owadów schronienie i możliwość budowy gniazd szczególnie podczas zimy] oraz sad. Nawet zaintrygowane elbląskie przedszkolaki przychodzą do nas na ekozajęcia (trzeba przyznać, że nasze dziewczyny z klasy psychologicznospołecznej świetnie sobie radzą z ruchliwymi dzieciaczkami)!

Festiwal zawodów AWATAR 17 maja 2016 gościliśmy w naszej szkole liczną grupę młodzieży gimnazjalnej, która wzięła udział w Festiwalu Zawodów AWATAR. Uczniowie klas technikalnych przygotowali dla nich test z wiedzy ogólnej, rywalizację w tworzeniu plakatu reklamowego i zakładaniu firmy, a nawet zaprosili wszystkich uczestników do unihokeja i kankana. Ideą zorganizowania tego przedsięwzięcia było przecież połączenie elementów edukacji z rozrywką i dobra zabawą! Zwycięzcy otrzymali z rąk naszego dyrektora puchar pełen słodkości.Ślubowanie klas mundurowych z rocznika 2015/16 Było pięknie- uroczyście, elegancko i w gronie najbliższych. Godna postawa naszych pierwszoklasistów dobrze "wróży" zarówno szkole, jak i im samym- zapowiada się, że będą wspaniale reprezentować nas oraz służby mundurowe, w których szeregi chcieliby w przyszłości wstąpić.WOLONTARIAT w ZSEiO Jak co roku, wolontariusze z naszej szkoły (uczniowie I a i II a technikum) dzielnie wspierali wspaniałych zawodników XI Regionalnego Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych, organizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 oraz Klub Olimpiad Specjalnych "Rekord" w Elblągu. Nasi uczniowie opiekowali się grupami biegaczy oraz motywowali swoich podopiecznych do walki o zaszczytne miejsca. Pożegnaliśmy klasy maturalne Smutny to dzień, kiedy zdajesz sobie sprawę, że coś w Twoim życiu się kończy. Dla naszej szkolnej społeczności takim dniem był 28 kwiecień, kiedy to tegoroczne klasy maturalne otrzymały świadectwa ukończenia szkoły. Życzymy Wam dobrym wyników z egzaminów, mądrych planów na przyszłość i szczęścia w miłości;)Nasz Klub Badaczy Matematyki w Gdańsku 22 marca 2016 uczniowie klas IIbo, IIao i Ibo uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Uczniowie brali też udział w doświadczeniach z zakresu fizyki w Centrum Hewelianum. Uczestnicy wycieczki mieli dodatkowo okazję po raz pierwszy zobaczyć jak zorganizowane są "Targi Akademia" i zapoznać się z tegorocznymi ofertami studiów.

Końcówka roku... Drzwi otwarte 2016 Drzwi otwarte 2016 Drzwi Otwarte 2016 już za nami. Dziękujemy wszystkim klasom zaangażowanym w ich przygotowanie oraz Gimnazjalistom, którzy do nas przyszli. Mamy nadzieję, że większość z nich będzie z nami podczas wrześniowego apelu rozpoczynającego rok szkolny 2016/17.Magdalena Panek wydała tomik swoich wierszy! Targi szkół ponad- gimnazjalnych Konkurs o ruchu drogowym Zajęcia z malarstwa w klasie 2a Prosopłecznie... Czas pożegnań...
Z końcem roku szkolnego zakończyły pracę w naszej szkole... Czekają je nowe wyzwania na zawodowej drodze życia.


Pani Małgorzata Krasowska bibliotekarka ...nigdy nie odmówiła pomocy, przyjazna i otwarta, lubiana przez młodzież... Pani Magdalena Szczypińska pedagog ...empatycza, pełna zrozumienia, wyczucia i taktu, dyskretna i oddana swojej pracy... Życzymy powodzenia i wielu sukcesów! Pani Magdalena Szczypińska pedagogPani Magdalena Szczypińska pedagog