Musisz zainstalować flash player pobierz instalator
Spis treści

"Po dzwonku" Wprowadzenie Jesteście pewni, że wiecie wszystko o klasie 6 "b"? Jesteście w błędzie! Każda klasa jest wyjątkowa na swój sposób. A 6 "b"? No właśnie! Czytając trzy wydania mojej gazetki lepiej poznacie Waszych kolegów. A więc... zabierajcie się do czytania!

* str. 2 WPROWADZE- NIE * str. 3 WYWIAD Z PANIĄ I.KURASZ * str. 4- 8 PASJE UCZNIÓW * str. 9- 11 ZAJĘCIA POZALE-KCYJNE * str. 12 PODZIĘKO-WANIE Krótki wywiad z Panią Ireną Kurasz byłą wychowawczynią Tak szybko minęły te trzy lata... Czasem pożegnanie przychodzi szybciej niż chcielibyśmy...

" Po dzwonku"

Pani Irena Kurasz była naszą wychowawczynią w klasach 1-3. Wszyscy wpominamy ją bardzo dobrze. A co Pani Kurasz myśli o swoich byłych uczniach? Jak Pani wspomina naszą klasę? Bardzo dobrze wspominam Waszą klasę. Byliście wesołą, raczej zdyscyplinowaną grupą uczniów. Solidnie przygotowywaliście się do zajęć, takie dzieci wspomina się z przyjemnością.Z pewnością takich szczególnych chwil było wiele. Zapamiętała Pani jakieś szczególne chwile? Pamiętam początek roku szkolnego w klasie pierwszej małe, nieco wystraszone " dzidziusie" i koniec roku szkolnego w klasie trzeciej wyrośnięte, uśmiechnięte i zdyscyplinowane dzieci. Co Pani czuła, gdy opuszczaliśmy progi tej szkoły? No właśnie. Żal było żegnać się z uczniami, z którymi zżyłam, się przez trzy lata, których dobrze poznałam. Czułam też niepewność, jak poradzą sobie "moje dzieci" w w nowym środowisku. Jednak niepotrzebnie, bo doskonale poradziliście sobie i bardzo się z teo cieszę. Teraz czeka na Was gimnazjum, więc mam nadzieję, że również dobrze będziecie sobie radzić. Dziękuję za wywiad Hobby

" Po dzwonku"

Gra na instrume- ncie, śpiew, sport, rysowa-nie,foto- grafia... to tylko niektóre z zaintere- sowań uczniów.

" Po dzwonku" "Po dzwonku" "Ruch to zdrowie" -tak mówi znane wszystkim po- wiedzenie.Korzystając z tej rady klasa 6 "b" nie le- niuchuje, tylko dzielnie bie- rze udział we wszelkich za- wodach.Drużyny,dziewczę- ta jak i chłopcy, w połącze- niu z klasą 6 "a" mają na koncie wiele osiągnięć,m.in. I miejsce w zawodach po- wiatowych.Uczniowie uwie- lbiają sport. Biorą udział w zawodach, m. in. koszy-kówki i uni hokeja.Walcząc o awans do dalszego etapu drużyny zawsze znajdują się w czołówce, tym samym zdobywając puchary. Życzę dalszych sukcesów. Ale na naszych kontach nie są tylko osiągnięcia w grach zespołowych. Możemy się też pochwalić wysokimi miejscami w biegach przełajowych, zarówno w indywidualnych, jak i sztafetowych." Po dzwonku" "Po dzwonku" < -- -- To para namalowana przeze mnie techniką manga (Zdjęcie poniżej) Uczennice klasy 6 "b" podczas występu z okazji 3- go Maja Kolejnym hobby kilku uczniów z naszej klasy są szachy. Ta gra wymaga przemyślanych ruchów i intensywnego, rozważnego myślenia. Fani " królewskiej gry" muszą wykazać się intensywnym myśleniem i rozwagą.

Całkiem odlotowe kółka przedmiotowe!
W naszej szkole jest wiele dodatkowych zajęć. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczą w nich. Można się tam nauczyć wiele nowych rzeczy, a także zagrać na SKS -ach w różne gry.
"Po dzwonku"

Kółko Muzyczne Na tych zajęciach można rozwinąć swoje umiejętności wokalne, by po wielu próbach zaprezentować się przed publicznością. SKS -y (Szkolny Klub Sportowy) Tutaj możemy zagrać w różne gry. To coś więcej niż tylko ćwiczenia i ruch, to chwile, podczas których możemy się wyszaleć, poczuć się jak znany sportowiec i dobrze się bawić. Na tych lekcjach można także poćwiczyć przed zawodami. Naprawdę warto brać udział w tych zajęciach.
Możemy rozwinąć tam swoje umiejętności lub odkryć swoje talenty.
"Po dzwonku"

Harcerstwo i Zuchy Harcerze i zuchy wyruszają w teren, by poznawać otaczający nas świat, a także zdobywając stopnie. ZHP to jednocześnie nauka i zabawa. Uczestnicy wyjeżdżają na wycieczki, obserwując przyrodę i pomagając innym Kółko Teatralne Na tych zajęciach czujemy się, jakbyśmy byli prawdziwymi aktorami. Później występujemy przed publicznością w szkole podczas różnych okoliczności i świąt.

" Po dzwonku" Poznajemy tam bliżej ten język, a także ćwiczymy do konkursu i przygotowujemy przedstawienie po angielsku dla naszych młodszych kolegów.

Ostatnio pracowalśmy nad przedstawieniem zatytułowanym "Little Red Ridding Hood", czyli "Czerwony Kapturek". Sumiennie pracowaliśmy na próbach, by później pokazać je dzieciom z klas 0-3. Pojawiły się tam postacie: - Little Red Hood( Czerwony Kapturek), - mother(mama) - father( tata) -grandma( babcia), - wolf( wilk) -squirrels (wiewiórki) -bunny (królik) policewoman (policjantka) Dzieciom bardzo spodobało się przedstwanienie.

"Po dzwonku" A teraz prawdziwa niespodzianka dla fanów Harry' ego Pottera! Oprócz tego wydania gazetki o klasie 6 "b" przygotowałam specjalne wydanie o młodym czarodzieju. Będziecie tam mogli przeczytać krótkie opowiadnie lub dowiedzieć się, za co fani lubią tą sagę. REDAGOWAŁA: Iwona Klein Zdjęcia pochodzą z archiwum prywatnego i archiwum szkoły