Musisz zainstalować flash player pobierz instalator


Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków w Olsztynie ul. Sybiraków 3a 10-256 Olsztyn

Szkolny Konkurs Poezji Sybirackiej

Śmietanka 12ki

30 kwietnia 2013 r. w Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków w Olsztynie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji o tematyce sybirackiej. Prowadzący konkurs uczniowie z klasy III c, Kasia Kon i Mikołaj Pitura, rozpoczęli spotkanie, a następnie dyrektor szkoły Andrzej Tymecki przywitał wszystkich gości i uczestników. W uroczysty nastrój wprowadził wszystkich „Hymn Sybiraków” w wykonaniu uczennic klasy III d. Po projekcji filmu dokumentalnego, przybliżającego tematykę zsyłek i deportacji rozpoczęto deklamację wierszy. Słuchaczami poezji byli zaproszeni goście z Olsztyńskiego Oddziału Związku Sybiraków. Uczestnicy konkursu (siedemnaścioro uczniów z klas IIII) prezentowali utwory min. Mariana Jonkajtysa, Cypriana Kamila Norwida, Zbigniewa Herberta, Zbigniewa Broncela. Recytację oceniało czteroosobowe jury, w którym zasiedli Sybiracy – Wacława Czapiewska i Jerzy Szafranko, pisarka Hanna Brakoniecka oraz nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie –Kamila Frąckowiak. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja wyłoniła tych najlepszych. Laureatami zostali: I miejsce - Julia Nęcka (kl. III c) za interpretację wiersza Marii Niwińskiej „Wierzę, że wrócę” II miejsce – Mikołaj Pitura (kl. III c) za interpretację wiersza Mariana Jonkajtysa „My, których ocaliłeś” III miejsce – Aleksandra Brzezińska (kl. I a) za interpretację wiersza Anny Rudawcowej „Morituri te salutant” Po wręczeniu nagród i dyplomów członkowie Zarządu Olsztyńskiego Oddziału Związku Sybiraków - prezes Zygmunt Skotnicki i wiceprezes Jerzy Szafranko podziękowali młodzieży za pamięć o losach syberyjskich zesłańców oraz popularyzowanie wiedzy o „Golgocie Wschodu”.

Śmietanka 12ki

Rok 2012 obfitował w ważne wydarzenia sportowe na poziomie regionalnym i ogólnopolskim. A, co najważniejsze, zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego odnieśli wiele sukcesów. Żeby podziękować sportowcom i trenerom, Samorząd Województwa Warmińsko Mazurskiego po raz czwarty zorganizował Galę Sportu podsumowującą miniony rok. Punktem kulminacyjnym gali było bez wątpienia rozstrzygnięcie plebiscytu na Najpopularniejszego Trenera Sportu Młodzieżowego. Wybrali go czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej”. A został nim... Janusz Czerniewicz! — Chciałbym przede wszystkim podziękować mojej złotej osiemnastce. To właściwie wam zawdzięczam moją obecność tutaj — mówił wzruszony trener.

Śmietanka 12ki Kolejne sukcesy ..... W lutym 2013 uczniowie klas tanecznych (grupa RDS Dance Union)zdobyli III miejsce w kategorii debiuty i I miejsce w kategorii hiphop na V Mistrzostwach Grup Tanecznych Krainy Wielkich Jezior w Mrągowie.Grupa taneczna: Michał Pieczyski, Klaudia Stendel, Katarzyna Kon, Julia Nęcka, Dominika Struniawska, Patryk Marcinkiewicz.Śmietanka 12ki "Poznać, zrozumieć, szanować, czyli jak nie dać się zwieść stereotypom i uprzedzeniom" W dniach 18-19 marca 2013 r. w ramach Programu Comenius odwiedzili nasze gimnazjum studenci medycyny UWM. Nasi zagraniczni goście przygotowali prezentacje o swoich rodzimych krajach. Spotkanie miało na celu wzajemne poznanie i wzrost tolerancji dla innej religii, kultury i zwyczajów.Śmietanka 12ki Śmietanka 12ki Z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole odbyła się wspólna impreza nauczycieli i uczniów. Wszyscy wspaniale się bawili oraz rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. 21.03.2013 r.Śmietanka 12ki Dbamy o nasze prawa i obowiązki .... 25.03.2013 r. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pana Artura Domżalskiego zorganizował debatę na temat praw i obowiązków uczniów.Śmietanka 12ki

W dniu 21.03.2013 r. - 15 osobowa grupa naszych gimnazjalistów z klas pierwszych, pod opieką nauczycielki fizyki, udała się do Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących na warsztaty z cyklu „Młody chemik eksperymentuje: Fizyka i chemia w życiu codziennym”. Samodzielnie wykonywaliśmy doświadczenia chemiczne pod czujnym okiem starszych kolegów i koleżanek z Technikum Chemicznego. Po 45 minutach zajęć laboratoryjnych z chemii udaliśmy się na pokazy doświadczeń z fizyki.Proponowane eksperymenty i pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem naszej młodzieży.20.03.2013 r. ruszył Program Rówieśniczych Doradców.

Śmietanka 12ki

Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu ( do końca roku szkolnego) w naszej szkole. Młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się jak pomagać innym, jak rozmawiać oraz w jaki sposób i gdzie kierować osoby z poważnymi problemami. Warsztaty prowadzi psycholog p. Marta Urban -Burdalska, psycholog p. M. Polakowska przy współpracy pedagoga p. I. Dąbkowskiej. Młodzież, która zakończy kurs będzie w przyszłym roku szkolnym służyła pomocą swoim rówieśnikom.

Śmietanka 12ki Nasza absolwentka Dnia 11.04.2013 r. odbyło się spotkanie kl. I s, 1b, 1d z naszą absolwentką Michaliną Gnacińską, która fascynuje się mangą. Swoją pasją starała się zarazić uczestników spotkania. W czerwcu będziemy podziwiać wystawę jej prac w Planecie.

„Jeżdżę z głową” Program Rówieśniczych Doradców

Śmietanka 12ki

Nasze Gimnazjum przystąpiło do kolejnego projektu edukacyjnego. Znaleźliśmy się na liście szkół zakwalifikowanych do drugiej edycji ogólnopolskiego Programu „Jeżdżę z głową”. W projekcie biorą udział uczniowie pierwszych i drugich klas,którzy zadeklarowali swój udział – w sumie 40 osób. Celem Programu jest : promowanie bezpieczeństwa, rozważnego zachowania na drodze i wzajemnego szacunku wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach zajęć uczniowie m.in.: - pogłębią i zweryfikują wiedzę o bezpieczeństwie na drodze - przeprowadzą Ankiety Eksperta Ruchu Drogowego - zbiorą podpisy pod deklaracją „Jeżdżę z głową” - przygotują prezentację multimedialną pt. „Jak moje miasto jeździ z głową” Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.jezdzezglowa.pl. 20.03.2013 r. ruszył Program Rówieśniczych Doradców. Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu ( do końca roku szkolnego) w naszej szkole. Młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się jak pomagać innym, jak rozmawiać oraz w jaki sposób i gdzie kierować osoby z poważnymi problemami. Warsztaty prowadzi psycholog p. Marta Urban -Burdalska, psycholog p. M. Polakowska przy współpracy pedagoga p. I. Dąbkowskiej. Młodzież, która zakończy kurs będzie w przyszłym roku szkolnym służyła pomocą swoim rówieśnikom. __________ Nasze sukcesy Wojewódzkie Konkursy Kuratoryjne 2012/2013 Kamila Szymańska - laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego (nauczyciel j. polskiego A. Borowa), laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego (nauczyciel D.Dys). Marta Dadun - Laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego (nauczyciel D.Dys). Barbara Dzieniszewska i Aleksandra Wazio - finalistki Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego 2012/2013 (nauczyciel j. polskiego E. Macioch). Wiktor Królikiewicz - Finalista Kuratoryjnego Konkursu Biologii (nauczyciel M. Nietupska).