Musisz zainstalować flash player pobierz instalator


Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków w Olsztynie ul. Sybiraków 3a 10-256 Olsztyn

Śmietanka 12-ki
Spis treści...
Śmietanka 12ki www.gimnazjum12.olsztyn.pl

1.Wywiad z Panią Bińczak. 2. Piłka Nożna - chłopacy. 3. Piłka nożna - dziewczyny 4 Lekcja historii. 5 Comenius. 6.Jasełka. 7. Lekcja z policjantem. 8.Turniej Tańca. 9. WOŚP. 10. III miejsce w konkursie "Kolędowania czar". Wywiad z panią Małgorzatą Bińczak

Śmietanka 12ki

1.Jak Pani zaczyna dzień… Co dzień rano brutalnie budzi mnie dzwonek telefonu, zanim postawię stopy na ziemi, patrzę przez okno i szukam dobrego humoru i dopiero jak go znajdę zaczynam szykować się do pracy. Przed wyjściem zjadam rodzinne śniadanie, bez niego dzień nie może się zacząć. 2.Jakie pytanie stawia sobie Pani na śniadanie…. Nie stawiam pytań, idę „na żywioł”, przyjmuję wszystko, co czas przyniesie i staram się sobie z tym poradzić. U mnie pytania pojawiają się na kolację, to wtedy obmyślam plan dnia następnego. 3.Co Pani sądzi o wagarach… i innych szkolnych kombinacjach uczniów? Wagary to głupota i lenistwo, nie rozwiązują problemów a wręcz ich dodają. Inne kombinacje? Zależy jakie, ale im mniej człowiek kombinuje, tym spokojniej śpi. 4.Jakie było pierwsze wrażenie po rozpoczęciu pracy w Gimnazjum nr 12?... Na początku nie mogłam się odnaleźć, gubiłam się na korytarzach. Pamiętam, że nie mogłam znaleźć naszej sali gimnastycznej i przez pomyłkę dobijałam się do sali LO3 (bo stamtąd dobiegały odgłosy gry w piłkę). 5.Z czym kojarzy się Pani słowo „Gimnazjum”? Kiedyś znałam je tylko z opowieści, które krążyły o gimnazjach. Szkoła niedobrej młodzieży, wulgaryzmów itd… Natomiast od kiedy pracuję w gimnazjum, to kojarzy mi się po prostu z „moim gimnazjum” z Wami - uczniami, którzy są mi naprawdę bliscy.

Śmietanka 12ki 12. Co podoba się Pani w naszej szkole? Wiele rzeczy, ale przede wszystkim ludzie. Zarówno dorośli jak i Wy - uczniowie są tu tacy, jakich nigdzie się nie spotka.

Czasem „łapię się” na tym, że czuję się wśród Was jak w wielkiej rodzinie zastępczej. 6.Jaki Pani stawia sobie cel w swojej pracy? Chcę, aby młodzież rozwijała się na miarę swoich możliwości i odnosiła sukcesy zwłaszcza w matematyce i technice, nie zapominając o informatyce. Każdy z Was z pewnością ma jakieś zdolności, które chciałby rozwijać, ale potrzebuje odpowiedniego ukierunkowania. Moim celem jest sprostać temu wyzwaniu. 7.Jaka jest Pani ulubiona książka? Nie lubię czytać dwa razy tej samej książki. Natomiast mam kilka ulubionych gatunków takich jak: horror, science fiction, kryminał, komedia, powieści psychologiczne …oraz ulubionych pisarzy np.: M. Bułhakow, A. Christie, R. Cook, M. Crichton, W. Wharton, K. Grochola… i wielu innych. Lubię też czytać bajki. 8. Co Pani sądzi o uczniach naszej szkoły? Myślę o Was zawsze ciepło i z sercem, bo jesteście tego warci. Uczeń to człowiek i nie da się tego rozdzielić. Jeśli ktoś jest w porządku, to rozumiem, że wszędzie, a nie tylko w domu lub tylko w szkole. Nawet nie przypuszczacie w jakim stopniu Wasze cechy charakteru przekładają się na naukę. 9.Jakie ma Pani hobby? Nie zbieram znaczków ani pocztówek, ale kocham podróże, długie wycieczki rowerowe i pływanie zwłaszcza w morzu (na razie tylko w Bałtyku). 10.Jakie były Pani pierwsze postawione oceny w tej szkole? Niestety nie pamiętam, ale nie mogły być złe. 11.Czy była Pani dobrą uczennicą? Tak, w podstawówce i szkole średniej byłam dobra, a z wiekiem wiedza coraz lepiej wchodziła mi do głowy. Na studiach otrzymywałam nawet stypendium naukowe.

Śmietanka 12ki W poniedziałek 18.02 2013 r. zakończyły się Mistrzostwa Olsztyna chłopców halowej piłki nożnej gimnazjów. Zawodnicy z G12 wygrali bez większych problemów. Drużyny odebrały puchary, dyplomy i medale z rąk wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „Juvenia” – Zbigniewa Wytrążka.Śmietanka 12ki Mistrzostwa Olsztyna dziewcząt - 20.03.2013 r.Śmietanka 12ki Lekcja historiiŚmietanka 12ki Śmietanka 12ki W lutym 2013 w naszej szkole gosciliśmy kolegów i koleżanki z Turncji i Niemiec. Uczestnictwo w projekcie Comenius pozwoliło nam nawiązać nowe znajomości , które na zawsze zostaną w naszej pamięci.Śmietanka 12ki JasełkaŚmietanka 12ki 19.12.2012 r. uczniowie klas I i II uczestniczyli w warsztatach "Bądź świadomy.Czyli co to jest własność intelektualna" organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji. Policjanci i H.Wrona po raz kolejny zaprosili uczniów na muzyczną lekcję. W rolę nauczycieli wcieliły się gwiazdy polskiej sceny muzycznej DJ Eprom i zespół Kim Nowak. W ramach niecodziennej lekcji zaprezentowali młodzieży, jaki trud wkłada artysta w stworzenie dzieła i konsekwencje w przypadku kradzieży czegoś, co należy do kogoś innego.Śmietanka 12ki II Mikołajkowy Turniej Tańca w Gimnazjum nr 12

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gimnazjum nr 12
Zebrano łącznie kwotę 770 zł.
Śmietanka 12ki

10.01.2013 r w godz. 16.30 - 20.00 Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole imprezę Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowano wiele atrakcji m in. kiermasz ciast. loterię fantową, turniej tańca towarzyskiego, dyskotekę oraz aukcję przedmiotów pozyskanych od sponsorów. Dyskotekę prowadził absolwent naszej szkoły Karol Przegaliński. Uczniowie zaangażowanie w przygotowanie imprezy to Agnieszka Walat, Maciek Stachurski, Damian Krawczun, Hubert Szachniewicz, Julia Salczyńska, Adrianna Zdziarska .Nad wszystkim czuwał Pan Artur Domżalski. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale. Zebrano łącznie kwotę 770 zł.

Śmietanka 12kiŚmietanka 12ki