Musisz zainstalować flash player pobierz instalator


Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków w Olsztynie ul. Sybiraków 3a 10-256 OlsztynWycieczka do Berlina W dniach 29.01- 02.02.2014 r. pięciu nauczycieli wraz z grupą uczniów uczestniczyło w w V spotkaniu w ramach Projektu Comenius w Berlinie.

Turniej piłkarski U-15 w Niemczech
W tym roku w dniach 8-9 czerwca nasi piłkarze (rocznik 1999) ......


W tym roku w dniach 8-9 czerwca nasi piłkarze (rocznik 1999) ponownie wezmą udział w odbywającym się w partnerskim mieście Wallenhorst (Niemcy) turnieju piłki nożnej. Po zeszłorocznym udanym występie, gdzie toczyliśmy zacięte boje z klubami z Bundesligi i innymi czołowymi klubami europejskimi, organizatorzy i w tym roku chętnie zapraszają naszych chłopców. Turniej organizowany przez klub BlauWeissHollage jest t zaliczany do 10 najlepiej obsadzonych turniejów młodzieżowych piłki nożnej w Niemczech. W bieżącym roku odbywa się jego 30. jubileuszowa edycja, a o znaczeniu turnieju niech świadczy fakt, że brali w nim udział takie sławy dzisiejszej piłki nożnej jak Zlatan Ibrahimovic, bracia Lars i Sven Bender, Kevin Groβkreuz i inni znani dziś piłkarze. W pierwszej rundzie nasi chłopcy zmierzą się z gospodarzami – BlauWeiss Hollage (w meczu otwarcia turnieju!!!), a także z Arminią Bielefeld i FC Ingolstadt. W następnej rundzie możemy trafić m.in. na zwycięzcę ubiegłorocznego turnieju Aalborg BK (Dania), Hannover 96 czy AZ Alkmar (Holandia). Oprócz zmagań na boisku nasi sportowcy spędzą miłe chwile zwiedzając Wallenhorst, Osnabrück, relaksując się w parku wspinaczkowym czy integrując się z rówieśnikami z Alexanderschule (nasza szkoła partnerska) i Kolpingsfamilie. Liczymy na bardzo dobry wynik naszych piłkarzy!!!

Stop Dopalaczom ! 24 stycznia 2014r. nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 12 zorganizowali pikietę "Stop dopalaczom". Protest odbył się pod sklepem "Zapachy" na ulicy Jagielońskiej. Uczniowie przygotowali transparenty, hasła oraz głośno skandowali przeciwko legalnej sprzedaży dopalaczy w naszym mieście. Do protestu dołączyli się uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 11 i Szkoły Podstawowej nr 13.Warsztaty dziennikarsko - informatyczne W czwartek 20.02.2014 r. Kinga Grabowska, dziennikarka Rada Olsztyn poprowadziła warsztaty dziennikarsko-informatyczne dla naszych uczniów.Podsumowanie I semestru 2013/2014 W czwartek 20.02.2014 r. odbyły się apele. Pan dyrektor Tadeusz Karpowicz podsumował pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014, wręczył dyplomy wzorowym uczniom.Teatr z Krakowa W piątek 21.02.2014 r. uczniowie obejrzeli przedstawienie krakowskiego teatru na temat przeciwdziałania agresji w szkole.

Wojewódzkie Konkursy Kuratoryjne 2013/2014 Karolina Gulewicz - finalistka Kuratoryjnego Konkursu WOS (nauczyciel J. SkłodowskaPłoska) Hubert Szachniewicz -finalistka Kuratoryjnego Konkursu Historii (nauczyciel J. SkłodowskaPłoska) Oliwia Kinga Kwapińska - finalistka Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego (nauczyciel M. Jarząbek -Musiałek). Julia Salczyńska, Agnieszka Iwańczyk - finalistki Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego (nauczyciel I. Malinowska)

Studentki z Kolumbii, Grecji i Gruzji W dniach 17-21.03.2014 studentki z Kolumbii, Grecji i Gruzji spotkały się z naszymi uczniami. Opowiadały o swoim kraju: kulturze, zabytkach, tradycjach, języku.