Musisz zainstalować flash player pobierz instalator


Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków w Olsztynie ul. Sybiraków 3a 10-256 Olsztyn

NASZ SUKCES !
III MIEJSCE W MIEŚCIE
19.09.2014

W piątek 19.09.2014r. nasze gimnazjum otrzymało puchar za zajęcie III miejsca we podsumowaniu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół Olsztyna w roku szkolnym 2013/2014 prowadzonego przez Stowarzyszenie Sportu Szkolnego "Juvenia".

Dzień Komisji Edukacji Narodowej W naszym gimnazjum Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Joanny SkłodowskiejPłoskiej przygotowali uroczystą imprezę dla nauczycieli i uczniów na sali gimnastycznej. Do głównych atrakcji należały: taniec nowoczesny klasy II c wraz z p. R. Milcewiczem, występ chóru, scenka szkolna przygotowana przez uczniów III a i III c. A także prezentacja multimedialna zawierająca podziękowania dla nauczycieli. W drugiej części uroczystości w teleturnieju FAMILIADA zmagały się ze sobą dwa zespoły nauczycieli. Wszyscy bawili się wspaniale.Dzień Papieski Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO 22 PAŻDZIERNIKA 2014 PANI MAŁGORZATA DUDANIEC WRAZ Z MŁODZIEŻĄ NASZEGO GIMNAZJUM PRZYGOTOWAŁA INSCENIZACJĘ UPAMIĘTNIAJĄCĄ PAPIEŻA JANA PAWŁA IIŚWIĘTO SZKOŁY 17.09.2014r.ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 24 PAŻDZIERNIKA 2014Śmietanka 12

Wiceprezes PZPN Roman Kosecki w Olsztynie 27.10.2014 r. Były zawodnik klubów jak Galatasaray Stambuł czy Atletico Madryt zawitał 27.10.2014 r. do stolicy Warmii i Mazur. Roman Kosecki, który obecnie jest wiceprezesem PZPN ds. szkoleniowych, przyjechał na zaproszenie Tomasza Miętkiewicza z WMZPN. Oficjalny pobyt Romana Koseckiego w Olsztynie rozpoczął się o godz. 13.00 od odwiedzin Centrum Doszkalania Indywidualnego Football Idea w Dorotowie. Chwilę później były piłkarz planował udać się do naszej szkoły, przy której funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży. Z braku czasu spotkał się z młodymi piłkarzami Gimnazjum nr 12 na stadionie Warmii. Jako wiceprezes ds. szkoleniowych nadzoruje on projekty związane z rozwojem młodych piłkarskich talentów. W szkole przy kształceniu młodzieży duży nacisk kładzie się na wychowanie fizyczne. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w nawet 10 godzinach lekcyjnych wf tygodniowo. Działalność ta jest finansowana w połowie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a w połowie z funduszy PZPN. O godz. 15.00 w auli Olsztyńskiej Szkoły Wyższej prezes Kosecki spotkał się z młodzieżą i studentami. W wykładzie uczestniczył dyrektor Gimnazjum 12 Andrzej Tymecki. Roman Kosecki podpisał pamiątkową koszulkę dla młodych talentów piłki nożnej z naszej szkoły.Spektakl „ROBINSON AND CRUSOE” wyruszył na tournee po Polsce zorganizowane przez Instytut Goethego. Pierwszą część wędrówki „Robinsona” po północnej i wschodniej części Polski zorganizował Goethe Institut w Warszawie. 29.10.2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazje obejrzeć przedstawienie. Spektakl powstał w 2012 r. w koprodukcji movingtheatre.de z Kolonii i Teatru Baj na podstawie sztuki Nino D’Introny i Giacomo Ravicchia, w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację Współpracy PolskoNiemieckiej. Był prezentowany w Niemczech (w Kolonii i Feuchtwangen) oraz w Warszawie. „ROBINSON & CRUSOE” Przedstawienie ukazuje spotkanie Polaka i Niemca w sytuacji „podstawowej”, pozbawionej kontekstu społecznego, kiedy jako jedyni ludzie zostali uratowani z katastrofy, a okoliczności ich spotkania przypominają sytuację Robinsona, który znalazł się na bezludnej wyspie. Na scenie mamy tylko dwóch ludzi w ekstremalnej sytuacji, ludzi, którzy mówią różnymi językami, a to, czy uda im się przeżyć, zależy od osiągnięcia porozumienia. Pełen humoru i emocji spektakl dotyka podstaw relacji między ludźmi. Przedsięwzięcie podjęte i realizowane przez Instytut Goethego przy współpracy z movingtheatre.de i Teatru Baj ma na celu inicjowanie dialogu, niszczenie stereotypów, dostrzeganie tego, co wspólne i szanowanie tego, co różni.