Musisz zainstalować flash player pobierz instalator

↑ Winda w górę w górę dla uczniów III LO za wybór pana Kasprowicza na opiekuna SU ;) ↓ Winda w dół dla Redakcji "Cylindra" za ciągłe lagi i składanie numeru w ostatniej chwili ;)
CYLINDER

Drodzy Trójkowicze! Za oknami szaro i ponuro, a w tym wydaniu gazetki redakcja postara się wprowadzić Was w przedświąteczny nastrój. Czy potrzebne nam jest jeszcze większe dołowanie i smucenie się? Redakcja specjalnie dla Was wyszukała kilka pozytywów tej pory roku! W tym numerze dowiecie się, jak zwalczyć jesienną chandrę, jak szybko i w tani sposób obdarować bliskich oraz wiele innych ciekawych rzeczy...! Zapowiada się interesująco, więc zabierajcie się do czytania! :) Toruński rekord Guinessa 21 listopada 2013 roku obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego oraz Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbyło się bicie rekordu Guinnessa w piciu kawy i jedzeniu pierników. Wydarzenie to miało na celu przełamanie stereotypu połączenia "małej czarnej" i papierosa. Wylane hektolitry kawy, około 8000 pierników i przeróżne, ciekawe atrakcje towarzyszyły Torunianom w czwartkowe popołudnie. W wydarzeniu uczestniczył również sam prezydent Torunia - Pan Michał Zaleski. Możemy z dumą powiedzieć, że pobiliśmy rekord Guinnessa, ponieważ w zabawie wzięło udział aż 5674 osób!

CYLINDER

ANDRZEJKI Święta to nie tylko dni wolne od pracy, to także zwykłe robocze dni poświęcone pamięci wydarzeń, rocznic czy sytuacji. O niektórych dziś już nikt nie pamięta. W związku z tym, iż w grudniu zaczyna się adwent - mamy ostatnią szansę przed adwentem do zabaw w ostatnie dni listopada. Ponure jesienne wieczory tworzą doskonały nastrój do wróżb. 29 listopada – wigilia Andrzejek – to wieczór wróżb, choć można bawić się i wróżyć także ostatniego dnia listopada! My przygotowaliśmy dla Was opisy pięciu najpopularniejszych wróżb: 1. LANIE WOSKU - Wosk wlany przez dziurkę do miski ułoży się w jakiś kształt. Poczekajcie, aż zaschnie i z pomocą lampki wylany wosk trzymajcie tak, aby na ścianę padał cień. 2. SERDUSZKO - Z czerwonej kartki wytnijcie duże serce i napiszcie po jednej stronie różne imiona. Imię, które przebije szpilką osoba z drugiej strony serca, jest imieniem wybranka. 3. KLEKS - Zegnij kartkę na pół i w widocznym zgięciu zrób kleksa z tuszu. Teraz ją zamknij i mocno dociśnij, kształt wywróży Twoją przyszłość. 4. BUTY - Zdejmijcie lewe buty i ustawcie od je w rzędzie od ściany w kierunku drzwi. Właściciel, którego but przekroczy próg jako pierwszy, najszybciej ze wszystkich weźmie ślub. 5. GROSIK - Ustalcie linię ,,startu" i w odległości 2 metrów ustawcie miskę. Pomyślcie życzenie i jeżeli traficie groszem do środka, spełni się.

CYLINDER

TOP 4 Już niedługo Mikołajki, a co za tym idzie… WYDATKI ! 6 grudzień – chyba każdy w tym dniu chciałby obdarzyć swoich najbliższych upominkiem. Jednak nie zawsze potrafimy wpaść na idealny pomysł albo zwyczajnie brakuje nam na niego pieniędzy. W tym wydaniu gazetki postaramy się doradzić Wam, jak szybko, tanio, a przede wszystkim przy małym nakładzie pracy uszczęśliwić drugą osobę. Oto nasze 4 propozycje na własnoręcznie robione prezenty świąteczne. Mamy nadzieje, że się Wam spodobają. Sposób na chandrę Listopad - ponura, smutna, przygnębiająca pogoda, która wprawia nas w coraz gorsze samopoczucie. Chyba zgodzicie się z nami, że nikogo nie uszczęśliwia ten melancholijny nastrój. Ale po co mamy wpadać w coraz większą depresję i „SKAKAĆ Z MOSTU TORUŃSKIEGO” :) skoro możemy postarać się dostrzec drugą, POZYTYWNĄ, stronę tej pory roku… Pamiętajmy o tym, że te długie i spokojne wieczory możemy poświęcić w pełni dla siebie samych. Dobry film czy książka, ciepła herbata, koc no i oczywiście zimowe zapasy jedzenia, to przepis na przetrwanie zimowych wieczorów. Redakcja gazetki przeprowadziła krótka ankietę na temat tego, co lubicie wieczorami przeczytać lub obejrzeć na szklanym ekranie. Oto kilka waszych propozycji: FILMY Komedie : Nigdy nie mów nigdy, To nie tak jak myślisz kotku., American Pie, Narzeczony mimo woli. Horror: Piła, Ring2, Lęk, Nocny pociąg z mięsem, Ludzka stonoga (My osobiście nie polecamy !!) Taneczne: Just Dance, Honey, Step up, Street Dance, Dziewczyny z drużyny. KSIĄŻKI Intruz - Meyer Stephanie Anioły i Demony - Dan Brown My dzieci z dworca ZOO - Christiane F. Nicolas Sparks – I wciąż ją kocham Agatha Christie – I nie było już nikogo.

CYLINDER

POMAGAJMY WSPÓLNYMI SIŁAMI! Wyobrażasz sobie Święta Bożego Narodzenia bez prezentu, barszczu bądź świątecznej atmosfery? A może umiesz sobie wyobrazić Wigilię bez rodziny, w domu dziecka czy przytułku? Pomyśl, że jest w Twoim otoczeniu choćby jedno dziecko, które cierpi co roku podczas Świąt Bożego Narodzenia, a teraz wyobraź sobie, że w Polsce jest tysiące takich małych serduszek... Postarajmy się dać im choć trochę nadziei, aby ten magiczny czas nie był dla nich smutnym okresem! Dla nas wszystkich jest to mały gest, a dla potrzebujących coś wielkiego! Nasza szkoła co roku bierze czynny udział w takich akcjach jak: -> GÓRA GROSZA - w dniach 25.11-6.12 odbywa się zbiórka groszaków w każdej klasie. Dnia 6 grudnia należy dostarczyć monety podzielone na nominały i podliczyć ilość i ich wartość do Opiekuna SU (sala A411). Każdy grosz się liczy! -> SZLACHETNA PACZKA - Zamiast dzielić się prezentami ze swoimi rówieśnikami w klasie zbierzcie np.: suchy prowiant czyli ryż, makaron itp., zeszyty, książeczki, zabawki i inne drobiazgi pierwszej pomocy. Więcej informacji w SU (B217) oraz na stronie www.szlachetnapaczka.pl -> WOŚP - Od 13.11 każdego dnia na długiej przerwie, w pokoju samorządu, odbywają się zapisy chętnych do zostania wolontariuszem Wielkiej Orkiestry. Akcje organizowane w naszej szkole nie wymagają od Was wielkiego wysiłku! Pokażmy, że III LO ma otwarte serce na potrzeby innych. Pragniemy również przypomnieć o mikołajkowym bloku reklamowym - im więcej widzów, tym większa góra pieniążków. PAMIĘTAJ - 6 GRUDNIA, 18:45, POLSAT! NA WESOŁO Samotny, zdesperowany żab (samiec żaby) dzwoni do wróżki i pyta się jak będzie malować się jego najbliższa przyszłość. - Spotka Pan piękną, młodą atrakcyjną dziewczyna która będzie chciała wiedzieć o panu wszystko. - To wspaniale!! Spotkam ją na jutrzejszej zabawie? - kumka zachwycony. - Nie - odpowiada głos w słuchawce - Na zajęciach z biologii. Wróżka mówi do klientki: - Mąż panią zdradza. - Chyba musiała pani odwrotnie rozłożyć karty. LIST DO ŚW. MIKOŁAJA: "Święty Mikołaju! Ponieważ mam małe kieszonkowe, włóż mi pod poduszkę bębenek, trąbkę i pistolet na kapiszony. Dzięki temu dziadek będzie mi płacił za to, że nie zagram na bębenku, narzeczony mojej siostry za to, że nie zatrąbię, kiedy oni się całują, a moja babcia, która ma słabe serce, za to, że nie będę jej straszyć wystrzałami z pistoletu. Jasio". Redakcja numeru: Jagoda Grzywna Ola Balińska Sandra Nowaczyk Klaudia Lewandowska Wioletta Raciniewska Magdalena Lewandowska Kamil Więckowski Adres email: gazeta3lo@gmail.com